Otevírací doby

  Obchodní centrum
po-ne 9:00 – 21:00

  Hypermarket
po-ne 7:00 – 22:00

  KFC Drive Thru
po-ne 9:00 – 21:30

  Čerpací stanice
po-ne 7:00 – 22:00

  Myčka IMO
po-so 8:00 – 20:00
ne 10:00 – 18:00


KABELKY POMÁHAJÍ

Pomozte spolu s námi malé Andrejce, Zdeněčkovi a Matějovi

Každá žena má doma kabelku, kterou už nenosí...

Společně s Lions Club Teplice Ladies, z.s. a Život dětem, o.p.s. Vás zveme na dobročinný kabelkový bazar. Za výtěžek z prodeje kabelek pomůžeme malé Andrejce, Zdeněčkovi a Matějovi.

Andrejka je šestiletá holčička z Chotějovic, která trpí metabolickým onemocněním centrálního nervového systému. Holčičku trápí epilepsie, středně těžká mentální retardace, špatně vidí, špatně chodí...na tuto nemoc zatím není žádná léčba.

Zdeněček je pětiletý chlapeček z Jirkova, který trpí neurologickou poruchou mozku. Chlapeček nemluví, nechodí, nepostaví se ani s pomocí. Trápí ho časné a bolestivé křeče do nohou a výrazné nabírání hmotnosti, které je způsobeno tímto onemocněním. Přesto má radost z maličkostí, je hravý a veselý.

Matěj bydlí v Ústí nad Labem a je mu 11 let. Jeho diagnóza je spinální muskulární atrofie. Chlapec potřebuje tzv. "Vertikalizátor" = vertikalizační pomůcka Bantam, která kombinuje pohodlné sezení s vertikalizací a s možností přejít do lehu, což umožňuje umístit dítě do neomezeného počtu pozic tak, aby průběžně zatěžovalo a odlehčovalo páteř a klouby dolních končetin. 

Jak se můžete zapojit?

 • věnujte nám kabelku a odneste ji na některé z mnoha sběrných míst (seznam je níže)
 • kabelky sbíráme až do 1.8.2017 a přinést můžete jakoukoliv, i sportovní kabelku, plesové psaníčko, batůžek, pánskou tašku...
 • nechte v kabelce lístek k příběhem této kabelky + kontakt na Vás. Několik příběhů vybereme a odměníme pěkným dárkem 

Hledáme stále další sběrná místa

 • můžete li se stát místem, kam je možné odnést kabelku určenou pro tento dobročinný bazar, prosím napište nám na jaroslava.konecna@cushwake.com
 • hledáme sběrná místa v celém Ústeckém kraji, veřejná místa, nikoliv soukromé byty
 • kabelky na zavolání odvezeme, není nutné mít veliké skladovací prostory

Co pak bude s vybranými kabelkami

 • kabelky se roztřídí a ocení
 • následně je Lions Club Teplice Ladies nabídne k prodeji u nás v obchodním centru

Co za vybrané peníze pořídíme?

 • Andrejka potřebuje termonánožník a Apple iPad Air 2. Půjde v září do přípravné třídy a vzhledem k jejímu postižení je pro ni velmi potřebný. Andrejce by velmi pomohly aplikace na podporu zraku (s programem VoiceOver), celkové mentální podpory, kterých je nespočet a na podporu komunikace. Např. KLÁBOSIL je první česká autorská aplikace pro iPad, určená pro augmentativní a alternativní komunikaci (AAK). Jejím smyslem je umožnit lidem s obtížemi při užívání mluvené řeči sdělovat své potřeby a emoce, komunikovat s okolím a dále své komunikační schopnosti rozvíjet. Termonánožník jí zahřeje přes zimu nožičky, celé dny tráví v kočárku, jde v podstatě o speciální tepelný fusak. Cena termonánožníku je 11.000 Kč, cena iPadu je 17.000 Kč.
 • Zdeněček potřebuje vybudovat před vchodem do domu nájezd pro invalidní vozík. Doposud chlapeček zdolává schody po kolenou, maminka jej už neunese....Náklad na zbudování nájezdu je 15.000 Kč.
 • Matěj potřebuje speciální vertikalizační pomůcku. Vertikalizace je pro Matěje přínosná jako prevence osteoporózy (kterou bohužel trpí), zlepšení plicních funkcí (dýchání ve stoje je jiné než v sedě), posílení atrofovaných a zkrácených šlach a svalů. Doplatek na tento přístroj je 42.000 Kč.

Přijďte si k nám 4. - 5. 8. 2017 koupit novou kabelku a pomozte spolu s námi těmto dětem a rodinám trochu ulehčit tíživou životní situaci.

Budeme nabízet jen kabelky, které mohou ještě dělat radost někomu dalšímu. Tedy zachovalé a pěkné kousky. Průměrná cena kabelky bude 80 Kč!

VIP OSOBNOSTI POMÁHAJÍ TAKÉ! ZNÁMÉ MODELKY KATKA PRŮŠOVÁELIŠKA BUČKOVÁ NÁM VĚNOVALY každá svoji ZNAČKOVOU KABELKU, KTEROU MŮŽETE VYDRAŽIT NA FACEBOOKU OLYMPIA.

Dražba bude zahájena 21. června 2017 a potrvá až do 1. srpna 2017.

Kdo z vás nabídne za kabelku NEJVYŠŠÍ ČÁSTKU, BUDE JEHO :-) PENÍZE ZA TAKTO VYDRAŽENÉ KABELKY PŮJDOU VŠECHNY ANDREJCE, ZDENĚČKOVI A MATĚJOVI.

Dětem můžete poslat finanční příspěvek na účet č. 115-4260200277/0100, VS 41501. Do poznámky uveďte jméno dítěte, kterému mají být peníze věnovány.

Děkujeme všem parterům projektu. Vážíme si Vaší pomoci.

   

  

Sběrná místa:

  

  

 

 

  

  

 

  

  

 

  

  

 Naše akce zveřejňujeme na www.kudyznudy.cz

nahoru